Cumartesi , 29 Ocak 2022
Anasayfa » Analizler » HOŞÇAKAL SPOR TOTO SÜPER LİG

HOŞÇAKAL SPOR TOTO SÜPER LİG

balikesirspor-hoscakal-spor-toto-super-lig

Yaklaşık bundan bir yıl önce, 39 yıllık Süper Lig özlememiz sona ermiş, ’umuz sonunda ’e yükselme başarısı göstermişti. Bütün taraftarlar olarak bu başarımızla büyük gurur duymuş ve ’umuzun Süper Lig’de oynayacağına sevinmiştik. Fakat, 34 maçlık Süper Lig serüvenimizde işler umduğumuz gibi gitmedi ve sezon sonunda tekrardan ’e geri döndük.

 öncesinde; Muhammet Reis‘in takımdan ayrılışı, takımı hücum anlamında etkileyecek en büyük etken olurken; ve ile de birtakım sebeplerden dolayı anlaşma sağlanamaması ‘umuzu atak anlamında derin yaralamış gözüküyordu. Sonrasında veteran oyuncularımız; ve ile de yolların ayrılması takımın defansif anlamda da güç kaybetmesine neden olmuştu. Bunun üzerine defansa yapılan ve Nuno Andre Coelho transferleri bir nebze olsa umut verse de maçlarda iletişim eksikliği büyük göze çarpmış, Coelho’nun sakatlığıyle birlikte kötü olan defans hattımız daha kötü duruma bürünmüştü. Devre arasında kiralık gelen stoper ve kaleci de derdimize derman olamamıştı. Orta alanda ise Andre Santos‘un aşırı derecede formsuz ve isteksiz olması orta sahamızın direncini kırarken, oyun kurucu rolünde görev alan müzmin sakat olarak tabir edebileceğimiz ‘ın istikrarsız formu nedeniyle oyunumuz hiçbir maçta net olarak ortaya çıkmamış, genellikle duran toplar ya da hatalar üzerine kurulu bir kazanma modelimiz olmuştu. Yine orta alana önlibero olarak transfer edilen de pek istenileni verememişti. Forvette ise amaçsızca transfer edilen ‘dan haftalarca medet umulması ise ‘umuz adına tamamen bir iş bilmezlikti. Diğer yandan ise gösterdiği azim, attığı goller ve yaptığı asistler ile elinden geleni yapmıştı. Yine ara transferde gelen ve ise kendi kapasiteleri doğrultusunda yapabildiklerini yapmışlardı. Ara transfer dönemde ise aramıza katılan sol bek ise çok yüksek bir performans göstererek, taraftarların saygısının ve beğenisi kazanmıştı.

Kötü geçen sezonunda ardından; Balıksirspor‘umuzun adına olumlu diyebileceğimiz gelişmeler de oldu. Orta sahamızın çalışkan ismi ‘i kazanmış olduk. Bunun yanında, son maçlara doğru şans bulan ise yedek beklemenin acısını bu maçlar çok iyi değerlendirerek, gelecek sezon için umut vermiş oldu. Diğer yandan şu anda sözleşme durumu belirsizliğini koruyan ise yeni sezonda takımda kalırsa, iyi işler yapabileceğini verdi.

‘umuzun istikrar sağlayamamasının en büyük sebebi ise değişen teknik adamlar oldu. ‘na  ile başlayan ‘umuz, ardından ‘i sonra da  göreve getirdi. ile ilerisi için umut veren ‘umuz, ‘ın Süper Lig ekiplerinden biriyle çalışmak istemeğini açıklaması üzerine takımı için hocamıza teslim etmiş oldu.

Sonuç olarak; ‘umuz, ‘e çıktığı ilk yılda düşmüş oldu. ‘umuzun, şu anda bu nokta olmasının futbolcuların ve teknik adamların yanı sıra yönetim zafiyeti gösteren başta sayın ve yönetiminin payı büyüktür. ‘umuz, geçen dönem transferlerinde menajerler tarafından resmen soyulmuştur. Umarız, bu dönem için bu tür durumlar tekrarlanmaz!

 

'umuzu hakkında en son gelişmeleri aynı zamanda Facebook ve Twitter  hesaplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.