Cumartesi , 29 Ocak 2022
Anasayfa » Analizler » RAKİP: BURSASPOR

RAKİP: BURSASPOR

balikesirspor-bursaspor-spor-toto-super-lig

’umuz ’in 7. hafta maçında 25 Ekim Cumartesi günü saat 19:00′da Balıkesir Atatürk Stadyumu’muzda komşu ilimiz olan ’u misafir edecek. Maçımızı ise İstanbul bölgesi hakemlerinden yönetecek.

BİR ÖNCEKİ MAÇLAR…
‘umuz için geçtiğimiz hafta karşısında skor ve puanlar açısından çok umutluyduk. Kaldı ki ‘umuz da bu umudumuz bir an olsun boşa çıkartmadı. Fakat maçta iki kere öne geçmemize rağmen bir türlü koruyamadık ve dk.79’da gelen ‘un golüne de engel olmayınca maalesef hakettiğimiz 3 puan yerine 1 puan ile yetinmek zorunda kaldık. Maçta berabere kalmamızın en büyük nedeni ise forvet hattımız olan ve ‘ın üretken olmamasıydı.

Diğer yandan kendi sahasında ‘u ağırlayan ise maçta 2-0 öne geçmesine rağmen sahadan 2-2’lik skorla ayrılmak zorunda kaldı. ise attığı 2 golle takımının en oyuncusu olurken ‘un 2-0 öndeyken maçtan beraberlikle ayrılması onların açısından büyük bir motivasyon çöküntüsü olduğunu düşünüyoruz.

SAKAT VE CEZALI DURUMLARI…
‘umuzda ‘nun ve ‘ün 3 maçlık cezaları bitti ve oynayabilir durumdalar. Diğer yandan geçtiğimiz maçta hafif sakatlığı nedeniyle riske edilmeyen de maçta oynayabilecek durumda gözüküyor. Şu an için kadromuzda herhangi bir sakat ya da cezalı oyuncumuz yer almıyor.

‘da ise kadro dışı bırakılan; , , , ve 18 kişilik kadroya alınmazken; hafta içi antrenmanda hafif sakatlığı nedeniyle antrenmanı yarıda bırakan ve geçtğimiz hafta maçında sakatlanıp, oyundan çıkmak zorunda kalan ve de hafta içinde yardımcı antrenörler eşliğinde çalışmalarına devam eden kafiledeki yerini alırken geçtiğimiz hafta maçında sarı kart görüp, kart cezalısı konumuna düşen Volkan Şen ise kafilede yer almadı.

MUHTEMEL KADROLAR…
‘umuzun, yine ‘a karşı sahaya çıktığı ilk onbir ve 4-2-2 (Diamond) oyun sisteminde; kalemizde , geri dörtlüde , , Nuno Andre Coelho, defansın önünde onun önünde ise ve , on numarada / ileride ise ve / ile sahada olmasını bekliyoruz.

ise 4-2-3-1 oyun sisteminde kalede; , defans hattında , , , Aziz Behich, önliberoda; ve , orta üçlüde; , Josue, ve ileride ise ile maça başlaması bekleniyor.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN OYUNCULAR…
‘umuzun anahtar oyuncumuz kesinlikle ve kesinlikle alt yapısından yetişen olacak. Diğer yandan /‘nun da maçı kazandıracak asistler yapabilir ya da gizli gol ayaklarımız olabilirler.

‘da ise ve ‘nun gole en yakın isimler olacağını tahmin ediyoruz. ve de Bursa’nın gizli gol ayakları arasında yer alıyor.

SONUÇ…
‘umuzun, takım savunması günden güne iyice oturmaya başladı diyebiliriz. 4-4-2 ve 4-2-3-1 sisteminde ideal kadromuz belli durumda fakat forvette etkinlik adına ‘ın formsuzluğu devam ettiği sürece ‘umuz her zaman 10 kişi olarak maalesef devam etmek zorunda kalacak. ‘ın yanında mutlakla ve değerlendirmeli. Diğer yandan ‘ın durumu ise istikrarsız bir görüntü çiziyor. Takımımız skoru kollektif futbol yerine bireysel çabalar ile üretmekten henüz kurtulamadı. Ama ‘in en çok bunu iyileştirmek adına çalıştığına inanıyoruz. Çünkü, takımımızın Süper Lig’de yeni olması ve yeni gelen oyuncuların birbirini anlaması ve ısınmasının artık son evresine yaklaştığını düşünüyoruz. Diğer yandan ’in hafta içinde yaptığı açıklamaları da düşünürsek; yeterli dozda söylenecek sözler takımımız adına önemli bir motivasyon olurken aşırı dozda hırs uğuruna verilecek bir motisvasyon ise skorun bizim adımıza olumsuz noktalara götürebileceğini düşünüyoruz.

cephesine baktığımız ise genele bakıldığında maliyet yüksek yabancı oyuncular ile birlikte bazı yerli ilk 11 oyuncularının da kadro dışı bırakılması ‘da işlerin biraz karışık olduğunu işaret eder gibi gözüküyor. Yine Eskişehir maçında skorun korunamaması ve ‘in maçtan sakatlanarak çıkmak zorunda kalması ve Volkan Şen‘in sarı kart görmesi nedeniyle maçımızda oynamayacak olması ‘un hucüm anlamında olumsuz yönde etkileceğini tahmin ediyoruz.

Diğer yandan iki takımın da oyun karakteristiğini incelediğimizde; ‘umuzun duran top, uzak şut ve bireysel çabalar doğrultusunda skoru ararken oyunuise  kendi sahamızda kabul eden bir oyun sergiliyoruz; ise tam tersine oyunu rakip sahada oynamayı düşünen bir oyun yapısı sergiliyor ve kanat ağırlıklı organizasyonlar yaratmaya çalışıyorlar ve de uzaktan çekilen şutlarına güveniyorlar.

Özet olarak; İsmail hocalı ‘umuzun her ne olursa olsun bu maçtan 3 puan alarak, ileri sıralara tırmanmak adına önemli galibiyet alacağını düşünüyor ve artık taraftarlarımızın bir galibiyeti hakketiğini düşünüyoruz.

Başarılar Balkes’in!

'umuzu hakkında en son gelişmeleri aynı zamanda Facebook ve Twitter  hesaplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.