Pazar , 11 Nisan 2021
Anasayfa » Analizler » RAKİP: GALATASARAY

RAKİP: GALATASARAY

balikesirspor-galatasaray-20092014

’umuz ’in 3. hafta maçında 20 Eylül saat 20:00′de ’muzda yönetiminde ’ı ağırlayacak.

BİR ÖNCEKİ MAÇLAR…
Geçtiğimiz hafta deplasmanda ile karşılaşan ‘umuz adına, her ne kadar Konya’nın yeni stadı açılışı olmasına rağmen, umudumuz çok büyüktü fakat yine ortaya iyi bir oyun koyamadık ve puanla tanışamadık. Yaptığımız hataların üzerine gitmedik. Rakibin en kritik ve gole yakın olan adamı ‘ye karşı yetersiz önlemler almamız ve akabinde kendi kalemize attığımız gol ile malesef maçı 2-0 yenik tamamladık. Tabii yine aksayan sol kanadımız, pozisyonlar içinde stoplerimizin iletişim eksikliğinin yanı sıra orta alanda ‘nun topla hiç buluşmamış gibi oyunu tamamlaması; hucüm hazırlıklarımızı tamamen bitirirken, ileri de ise formuz ‘dan İsmail Hoca’nın hala daha ümidinin olması da mağlubiyetin göze çarpan en büyük nedenleri arasında yer alıyordu. Fakat, bu noktada için paratez açmamış gerekiyor. kalede Zeki’den daha fazla güven verdi ve önemli kurtarışlara imza attı. Yediği iki golde de hatası bulunmuyordu. Torje’nin attığı golde önünün kapalı olması ve Torje’nin beklenmedik bir şekilde çıkarttığı şutun çok kenara gitmesi karşısında en iyi kalecilerin çaresiz kalacağı aşikardı. Diğer yandan kendi kalemizde attığımız talihsiz golde de ’ın yapabileceği malesef bir hamle bulunmuyordu.

‘da ise beraberlik ile tamamlanan maçının en büyük nedeni, klasik olarak oyuncuların öncelikle mental anlamda konsantrelerinin maçında olmasında kaynaklanıyordu. maçında ise iç saha avantajı olarak oyunu ortaya saha yakın kurmaya çalışan , rakibe geniş alanlar tanıyınca rakibin sağ ve sol kanat oyuncuları kendi kanatlarından çok etkili geldiler ve golü de buldular fakat kadrosunun çok genç oyunculardan kurulu olması ve aynı zamanda tecrübe eksikliğinden dolayı bu boş alanları iyi değerlendiremeyip, önlerine gelen fırsatlardan yararlanamadılar. ‘da yeni yabancı transferler Pandev ve ‘nin takımla birkaç antrenmana çıkması, takımın tam anlamıyla bütünleşemediğinin sinyalini vermesinin yanı sıra, Sneijder ve Selçuk İnan‘daki bilinmeyen formsuzluk da ‘ı hucüm anlamında olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Zaten, son anda ’nun bireysel mücadalesiyle kanattan getirdiği atak ve Burak Yılmaz‘ın attığı golle alınan 1 puan ile ‘da bazı işlerin iyi gitmediğini bize gösteriyor.

SAKAT VE CEZALI DURUMLARI…
‘umuzda; son antrenmanlarında ayağını burkan , sakatlığı nedeniyle kadromuzda yer alamayacak. Diğer yandan teknik yönetimimizin aldığı ani karar doğrultusunda; , , ve , yarınki ‘a karşı oynacağımız maçın ilk 18 kişilik kadrosunda yer almayacaklar. Sakatlığı iyileşen sahada olurken, 3 haftalık sakatlıktan yeni çıkan ‘ın, ilk 11’de başlaması beklenirken duruma göre maçın ikinci devresinde maça dahil olması ihtimaller arasında yer alıyor. Diğer yandan yine iyileşen ‘ün de maça yedek soyunması bekleniyor.

‘da ise 2 maçlık cezası devam eden , bugün açıklanan ilk 18 kişilik kadroda yer alamayan alt yapısından yetişen  ve bize karşı forma giyemeyecekler.

MUHTEMEL KADROLAR…
‘umuz sahada 4-2-3-1 oyun sisteminde olması beklenirken; ‘ın rakibe göre değişen oyun taktiğinde ise 4-2-3-1, 4-3-3 ya da 4-3-1-2 olarak sahada yer alabilir.

‘umuzun maça; kalede , sağ bekte , stoperde; ve , sol bekte , önliberoda ve , sol kanatta , 10 numara mevkiinde , Sağ kanatta ve ileride başlaması bekleniyor. Muhtemeller dahilinde; yedek soyunursa; İleride , sol kanatta İlhan Depe, göbekte ve sağ kanatta yer alabilir. Bir ihtimalle orta alanda hava topları için , Aykut ya da Santos yerinde olabilir. Yine sağ kanatta çözüm olarak; Abdülhamit ve önlü-arkalı oynayabilir.

‘da ise kalede; , geri dörtlüde , , orta alanda , Selçuk İnan, , ileride ise Sneijder, ve Burak Yılmaz ile maça başlaması bekleniyor.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN OYUNCULAR…
‘umuzda; ‘de ilk maçına çıkacak olan , eğer iyi durumda ise maçın dengesini değiştirecek en önemli oyuncularımızın arasında geliyor. Yine buna ek olarak; sahada istekli ve hırslı bir da skoru değiştirmek adına önemli bir silahımız olacak. Bunun yanında son dönemde çalışkanlılığı ve azmiyle iyi işler yapmaya çalışan İlhan Depe de önemli kanat akınlarında golü getirecek olan pozisyonu hazırlayabilir. Diğer yandan eski takımına karşı forma giyecek olan da eski günler için hırs yaptığı takdirde skoru değiştirebilecek isimlerden biri olabilir.

Bunun karşılık, ‘ın dikkat edilmesini gereken oyuncuların başında geliyor. Kesinlikle; Sol’da oynadığı takdirde sağ kanadımızı aşırı zorlayabilir ve gol pozisyona girebilir. Hatta, Burak Yılmaz‘dan daha fazla tehlikeli olacak bir oyuncu olabilir. Sneijder, formsuz gözükse de yapacağı bir-iki dribling ile defansımızı zor durumlara sokabilir. Burak’ın ise boş koşularına dikkat etmek gerekecektir. Stoplerimizden birini götürerek; , Sneijder‘a boş alanlar açabilir.

SONUÇ…
liderliğinde ‘umuz, her anlamda çok zor bir maça çıkacak. ‘nin ise ‘ın yaşadığı performans düşüklüğüne son vermek isteyip, patlama yapmak istemesi en büyük handikapımız olacak. Eğer, , maçından farklı bir galibiyet ile çıksaydı. Maçın durumu bizim adımıza biraz daha iyimser olabilirdi. Fakat, yaralı aslanın çıkış aramak istemesi, bir üst cümlemizde de belirttiğimiz üzere bizim açısından çok büyük şanssızlık diyebiliriz. Diğer yandan, sosyal medyada çıkan “, ve ile görüşüyor” haberleri de ister istenmez takımımız üzerinde olumsuz bir hava yaratmış olabilir. Maçtan puan almak istiyorsak; öncelikle kendi kapasitemizi bilerek oynamamız gerekiyor. Eğer, iç sahadayız diye oyunu orta çizgiye çok yakın kurarsak; Burak ve ’nın gollerine engel olamayabiliriz. Bu nedenle; defans hattımızın kesinlikle ve kesinlikle kendi yarı alanımızın ortasında durması gerekiyor. Aynı şekilde, Aykut ve Andre Santos’un defans bloğuna yakın durması takım savunmasını kuvvetlendirecektir. Öncelikli hedef; ile Sneijder‘a yakın markaj yapıp, topla çok fazla buluşmasını engellemek olacaktır. Diğer yandan Abdülhamit’in ise öncelikle savunmayı düşünerek hucüm için ileriye çıkmaması ve ‘yı iyi savunması gerekecektir. Gerektiğinde hatta eğer önünde İlhan oynadığı takdirde hem İlhan/Okan hem de Abdülhamit’in kanadı çok iyi kapatması en ideal çözüm olacaktır.

Doğruyu konuşmak gerekirse; ‘umuz, taktiksel açıdan iyi savunma yapıldığı takdirde maçı formsuz olan karşısında kafa kafaya götürmemiz içten bile değil. Fakat, erken gelecek bir gol kırılgan olan yapımızı altüst ederek, skorun istenmeyen farklara ulaşmasını sağlayabilir. Özetle, Cumartesi saat 20:00’de bizi çok ama çok zor bir maç bekliyor. Ama bir puan aldığımız takdirde takımımızın adına ilerisi için iyi yönde olumlu gelişmelerin olacağını söyleyebiliriz. ’umuzun adına hayırlısı olması dileğiyle…

Sürç-i lisan ettiysek affola.

'umuzu hakkında en son gelişmeleri aynı zamanda Facebook ve Twitter  hesaplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.